Mehmet FINDIKÇI

Mehmet FINDIKÇI

Yeminli Mali Müşavir

15.02.1977 tarihinde Yahyalı’da (Kayseri) doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Kayseri de tamamladı.

1994 yılında Kayseri İmam Hatip Lisesinden, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.

2004 Yılında Kadir Has Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı'nda “Gelir ve Kurumlar Vergisi Açısından Kanunen Kabul Edilmeyen Giderler” konulu tezi ile İşletme (MBA) bölümünde Master çalışmasını tamamladı.

Mehmet FINDIKÇI, Yeminli Mali Müşavir olup, kurucusu olduğu şirkette ortak ve yönetici olarak mesleki faaliyetine devam etmektedir. Muhasebe ve denetim, vergi danışmanlığı, finansal danışmanlık, yönetim danışmanlığı, Bütçe, Vakıfların hesap denetimi ve vergi uyuşmazlıkları kendisinin uzmanlaştığı alanlardır.

Ayrıca; Türkiye’nin Önde Gelen Sivil Toplum Kuruluşlarının mali danışmanlığını yapmaktadır. (Özelikle Kamu Yararı ve Vergi Muafiyet Süreçlerini takibi ve sonuçlandırılması,)

Mehmet FINDIKÇI, Hakemli Dergi olan, Mükellefin ve Yaklaşım Dergisinde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca Vergi, Ceza ve Hukuk Mahkemelerinde Bilirkişilik yapmaktadır.

Aktif siyasete Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanlığında Yürütme Kurulu Üyesi olarak başlamıştır. 2012-2015 Yılları arasında sırası ile Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve SHİB-Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

Mehmet FINDIKÇI 2014-2019 yıllar arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevinde bulundu.

İngilizce bilmekte olan Mehmet FINDIKÇI, Evli ve iki çocuk babasıdır.